Pin Up promosyon kampanyası
Haberler

Amerikalılar İki Partililiği Gerçekten Ne Kadar Önemsiyor?

Haftalık oy toplamamız olan Pollapalooza’ya hoş geldiniz.

Haftanın anketi

Ülkenin derinden kutuplaşmış siyasetine rağmen, Başkan Biden GOP’un kendisiyle çalışmasını sağlayabileceğini öne sürdü. Ancak, anketler Cumhuriyetçi seçmenler arasında Mart ayında geçirilen 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi ve yeni harcamalar gibi politika teklifleri için en azından bir dereceye kadar destek gösterse de, o ve Demokrat arkadaşları Kongre’de büyük biletlerde Cumhuriyetçi desteği toplamak için mücadele etti. altyapı üzerinde.

Bu, Biden yönetimini bir ikilemle karşı karşıya bıraktı: Cumhuriyetçi seçmenler bazı politikalarını destekliyor, ancak Cumhuriyetçi milletvekillerinin onlara oy vermesi pek mümkün görünmüyor. Beyaz Saray’ın “iki partililiği” Kongre’dekiler yerine daha geniş halktan Cumhuriyetçilerin desteği olarak yeniden tanımlama girişimlerine girin.

Yine de yeni bir Morning Consult anketine göre, Amerikalılar bunu gerçekten satın almıyor . “İki partili” kelimesinin üç yorumu verildiğinde sadece seçmenlerin yüzdesi, tüm dünyadaki seçmenlerden geniş destek almayı içerdiğini söyledi. siyasi yelpaze; 20 yüzdesi, her iki taraftan da milletvekilleri arasında geniş bir destek içermesi gerektiğini söylerken, 40 yüzdesi, her iki milletvekilinin de desteğini içermesi olarak en iyi tanımlandığını söyledi ve partizan bölünmeler arasındaki seçmenler (2014 yüzdesi bilmiyordu ya da vardı görüş yok). Anket, seçmenlere üç tanımın her biri hakkındaki görüşlerini ayrı ayrı sormadı, bu yüzden hepsini en azından bir şekilde güvenilir bulup bulmayacağını bilmiyoruz; yine de, Beyaz Saray’ın iki taraflılık tanımlamasını destekleme olasılıkları en düşüktü.

Yine de Biden yönetiminin iki taraflılık tanımına katılmasalar da Morning Consult anketindeki seçmenler, Washington’un belirttiği gibi, Biden iki partililiğe ulaşmakla en çok ilgilenen kişiydi: 48 yüzdesi, sadece büyük mevzuat için iki partili destek almayı önemsediğini kabul etti. yüzdesi katılmıyorum. Demokratlar elbette bu görüşe ezici bir çoğunlukla katıldılar, ancak yaklaşık 5 Cumhuriyetçiden 1’i de aynı fikirdeydi. Karşılaştırıldığında, daha az Seçmenlerin yüzde Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in iki partililiğe ulaşmayı önemsediğini ve

 • ‘dan daha azını önemsediğini söyledi yüzde dedi Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell ve Meclis Azınlık Lideri Kevin McCarthy’nin aynısı.

  Kaç kişinin QAnon’a inandığını yoklamak zor

   Fakat iki taraflılık seçmenler için gerçekte ne kadar önemlidir? Amerikalılar uzun zamandır tarafların birlikte çalışmasını tercih ettiklerini söylediler ve Morning Consult’un anketine katılanlar da farklı değildi. Örneğin, seçmenlerin yüzdesi 75 için çok veya biraz önemli olduğunu söyledi. iki partili desteğe sahip olmak için mevzuat, 69 yüzde kabul edildi iki partili destekli politikaların en iyi politikalar olduğunu ve Politikacıların iki taraflı destek aramasının zaman kaybı olduğu fikrine yüzde katılmadı. Dahası, Demokratların ve Cumhuriyetçilerin bu soruları nasıl yanıtladıkları arasında anlamlı bir fark yoktu.

   Ancak, anketler ayrıca birçok Amerikalı’nın partilerinin tercih ettiği bir yasayı geçirmek anlamına geliyorsa iki partililiği rafa kaldırmaya istekli olduğunu gösteriyor. Örneğin, Pew Araştırma Merkezi’nden bir 2019 anketi, Demokratların çoğunluğuna rağmen ( yüzde ve Cumhuriyetçiler ( yüzde) seçilmiş yetkililerin çok önemli olduğunu söyleyerek Uzlaşmaya istekli olmak, her iki tarafın da üyeleri

   diğer tarafın yetkilileri için uzlaşmanın kendi taraflarındaki yetkililerden daha önemli olduğunu düşündüler. Bunu yapmak için kendi partisi. Demokratların yüzde yetmiş dokuzu, Cumhuriyetçi milletvekilleri için uzlaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyor 41 Cumhuriyetçilerin yüzdesi. Aynı şekilde Cumhuriyetçilerin yüzdesi 69 için çok önemli olduğunu düşündü. Demokratik milletvekilleri ile karşılaştırıldığında uzlaşmak 43 Demokratların yüzdesi.

   Ve diğer tarafın daha fazla taviz vermesini istemek, seçmenlerin yasama sonuçları konusundaki tercihleri üzerine yaptığımız araştırmada iyi kurulmuş durumda. Siyaset bilimciler Laurel Harbridge, Neil Malhotra ve Brian F. Harrison tarafından yapılan 2014 bir araştırmaya göre, Ankete katılanlar, partileri istediğini daha fazla elde ettiğinde ve daha fazla iki partili-odaklı sonuçlara karşı yasayı geçiren koalisyona hakim olduğunda yasamayı tercih etti. Aslında, katılımcılar bazen iki partili takasları partileri için bir yasama yenilgisinin eşdeğeri olarak gördüler. Özellikle, araştırmacılar bu etkiyi, katılımcıların oldukça tartışmalı olmayan politikalara ilişkin tutumlarını test etmelerine rağmen buldular – NASA için finansman veya küçük işletmelerin kredi almasını kolaylaştırmak için mevzuat. Bu, bu etkilerin daha bölücü yasalarda daha da belirgin olabileceği anlamına geliyor.

   Başka bir deyişle, seçmenler iki partililiği pratikte olduğundan daha çok teoride seviyorlar. Ancak bu, iki partili desteğin siyasi olarak hala önemli olmadığı anlamına gelmez. Seçmenler daha partizan politika sonuçlarını tercih edebilir, ancak iki partili olma isteklerinin ifade ettiği, politikacıların en azından birlikte çalışmaya çalışarak hala fayda sağlayabilecekleri anlamına gelir. Özellikle, Morning Consult’un anketine göre, seçmenlerin yüzde 69 Demokratların ve Cumhuriyetçilerin cevapları arasında temelde hiçbir fark olmaksızın, iki partili destek almak için çaba harcadıklarında politikacılara daha fazla saygı duydular.

   İki partili çağrılar yapmak aynı zamanda politikacıların seçmenler için daha ılımlı görünmesine yardımcı olabilir, bu da onları daha geniş bir halk kesimi için daha çekici hale getirebilir ve seçim şanslarını artırabilir. 2020 örneğinde, ABD Temsilciler Meclisi seçimlerinde en güçlü performans gösteren adaylar ideolojik olarak daha ılımlı olma eğilimindeydiler. Ve Biden, elbette, Demokratik ön seçimde ılımlı olarak koştu ve 2014 kazanmaya devam etti. cumhurbaşkanlığı yarışması “birlik” hakkında çokça konuşurken ve Cumhuriyetçilerle çalışırken. Göreve geldiğinde iki partili bir uzlaşmaya varmayı asla beklememiş olabilir, ancak Biden’ın eski Başkan Donald Trump’tan biraz daha ılımlı görünmesinden bu yana iki partili konuşma noktalarından vazgeçmemesi, zaferinde kritik bir faktör olmuş olabilir. )

   Diğer ısırıklar

  • Pew tarafından yapılan bir Nisan anketi 60 Amerikalıların yüzdesi

   ile karşılaştırıldığında, cinayetten hüküm giymiş kişiler için ölüm cezasını güçlü bir şekilde veya bir şekilde destekliyor buna şiddetle veya bir şekilde karşı çıkanların yüzdesi . Ancak çoğunluk ölüm cezasının bazı yönleriyle ilgili endişelerini dile getirdi: 79 yüzdesi masum bir kişinin ölüme mahkûm edilme riskinin bulunduğunu ve 62 yüzdesi ölüm cezasının insanları ciddi suçlar işlemekten caydırmadığını söyledi.

  • Gallup’un Amerika’nın İsrail ve Filistinlilere yönelik tutumları üzerine yaptığı son anket, geçmiş anketleriyle karşılaştırıldığında bazı küçük ama dikkate değer değişiklikler buldu. Bir yandan, Amerikalıların dörtte üçü, önceki anketlerden çok az değişiklik gösteren İsrail’e karşı çok veya çoğunlukla olumlu görüşler dile getirdi. Ancak uzun süredir devam eden İsrail-Filistin çatışmasında Filistinlilere daha fazla sempati duyan Amerikalıların payı 2021 yükseldi. Şubat ayında, toplam Gallup’un kaydettiği en yüksek oran geçmişte 20 yıldır. (Açık olmak gerekirse, İsraillilere duyulan sempati hala çok daha yüksek, çünkü 82 yüzdesi İsraillilere daha fazla sempati duyduğunu söyledi.) Filistinlilere yönelik bu daha büyük sempati, çoğunlukla Demokratların daha olumlu görüşlere sahip olmasından kaynaklanıyor, çünkü Filistinlilere destek bazı Demokratlar arasında daha popüler hale geldi. . Ancak Gallup, Demokratların hangi tarafa daha çok sempati duydukları konusunda hâlâ çok bölünmüş durumda olduklarını tespit etti: yüzde dedi İsrailliler ve amerikalılar iki partililiği gerçekten ne kadar önemsiyor? yüzde Filistinliler dedi. Buna karşılık, Cumhuriyetçilerin büyük bir kısmı 79 İsraillilere daha çok sempati duyuyor.

   Bu rakamlara şu ya da bu tarafa meyleden bağımsızlar da dahil.

   ” veri-dipnot -id=”1″ href=”http://fivethirtyeight.com/#fn-1″>1amerikalılar iki partililiği gerçekten ne kadar önemsiyor?

  • Amerikan Yahudi Komitesi’nin yeni tutum araştırması Amerikan Yahudileri arasında 62 yüzde Biden’ın onayladığı bulundu iş performansı, 15 yüzdesi onaylanmadı.Ancak, başkan ABD-İsrail ilişkilerini ele alış biçimi için biraz daha düşük not aldı, sadece ile) yüzde onaylayan ve 19 onaylamayan yüzdesi (60 yüzdesi bilmiyordu). İsrail ile Filistinliler arasında barışın mümkün olup olmadığı sorulduğunda, 60 yüzdesi, geçen yıl çok fazla değişmediğini söylerken, 22 yüzdesi daha az iyimser olduklarını ve yüzdesi daha iyimser olduklarını söyledi. Ancak, bu anket büyük ölçüde Gazze’deki en son çatışmadan önce yapıldı, bu nedenle yanıtlayanların karamsarlığının şimdi daha yüksek olması muhtemel.
  • way-

   çok erken başkanlık anketinin son sayısında, YouGov/Yahoo News potansiyel bir rövanş test etti Biden ve Trump arasında ve Biden’ı önde buldu 40 yüzde 36 yüzde. Ek olarak, 53 Amerikalıların yüzdesi,

   dahil olmak üzere

   Trump’ın aday olmasını hiç istemediklerini söyledi. Demokratların yüzde , 48 bağımsızların yüzdesi ve Cumhuriyetçilerin yüzdesi. Bununla birlikte, GOP üzerindeki devam eden tutumu açıktı, ancak 61 Cumhuriyetçilerin yüzdesi Trump’ın bir sonraki seçimde başkanlığa aday olmasını istediğini söyledi.

  • COVID nedeniyle bir yıl ertelendikten sonra-, Yaz Olimpiyatları Temmuz’da Tokyo’da yaklaşıyor ve 42 Amerikalıların yüzdesi Seton Hall Sports Anketine, oyunların bazı bölümlerini izlemeyi planladıklarını söyledi, yaklaşık olarak 48 izlediğini söyleyenlerin oranı . Organizatörler zaten yabancı hayranların ve sporcu ailelerinin pandemi nedeniyle katılamayacağını söylediğinden, taraftarların sadece yayın yapma veya TV’de izleme konusunda sorun yaşamaması gerekebilir. Aslında, bu noktada Japon hayranların katılmasına izin verilip verilmeyeceği belli değil. Buna rağmen sadece 13 Amerikalıların yüzdesi, hayranların olmamasının onları izleme olasılığını azaltacağını söyledi.
  • Salgın birçok toplantıyı durdurdu veya onları çevrimiçi ortama taşıdı, ancak Gallup, COVID tehdidi nedeniyle dini hizmetlere şahsen katılımın arttığını tespit etti- azaldı. Mayıs ayının başından Mayıs ayının ortasına kadar yürütülen ankette Amerikalıların yüzde geçen hafta yüz yüze bir hizmete katıldı ve yüzde birine sanal olarak katıldıklarını söyledi. Mayıs ayında 2014, yalnızca yüzde 3’ü yüz yüze bir hizmete katıldığını söyledi ve Yüzde sanal olarak katıldıklarını söyledi.

  Biden onayı

  amerikalılar iki partililiği gerçekten ne kadar önemsiyor?2024

  FiveThirtyEight’ın başkanlık onay takipçisine göre,Perşembe 17:00 itibariyle Doğu.

  ” data-footnote-id=”2″ href=”http://fivethirtyeight.com/#fn-2″>20242amerikalılar iki partililiği gerçekten ne kadar önemsiyor? 41.Amerikalıların yüzde 2’si onaylıyor Biden’ın başkan olarak yaptığı işin 34. Yüzde 3 onaylamıyor (+ net onay notu) .8 yüzde puanı) Geçen hafta bu zamanlarda, 48.2 yüzde onaylandı ve 34.Yüzde 4 onaylanmadı (net onay notu +

  .9 puan). Biden bir ay önce 65 onay derecesine sahipti. .Yüzde 5 ve onaylanmama derecesi +

  net onay derecesi için yüzde .0 .5 puan.

  ‘Onu satın alıyorum’ piyangoları aşı oranlarını iyileştirmek için ‘akıllı bir dürtü’: Nate Silver

  Irk adaleti protestoları nasıl çağdaş bir kültür savaşını başlattı

  2021

 • Başa dön tuşu