Pin Up promosyon kampanyası
Haberler

Cumhuriyetçi Seçmenler Trump Eleştirmenlerine Aldırmadıklarını Söylüyor, Ama Liz Cheney'nin Devri Aksi Halde

Haftalık anket toplantısı Pollapalooza’ya hoş geldiniz.

Haftanın anketleri

Çarşamba günü, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Wyoming’den Temsilci Liz Cheney’i, partinin Meclis’teki üçüncü sıradaki konferans başkanlığından çıkarmak için oy kullandı. Ana suçu bu noktada iyice yerleşmiştir: Cheney, eski Başkan Donald Trump’ın 2020 başkanlık yarışması, onu açıkça eleştiriyor ve bu süreçte GOP meslektaşlarının öfkesini çekiyor.

Görevden alınması da dikkate değer, çünkü en yüksek profilli örnek. Cumhuriyetçilerin aksini söyleyebileceklerine rağmen, Trump’a kamuoyunun muhalefetini ifade etmenin GOP saflarında diskalifiye edişinin tarihi.

Bunu bir düşün 71 Cumhuriyetçilerin yüzdesi Mart ayında Pew Araştırma Merkezi’ne GOP’un bazı konularda partiye katılmayan seçilmiş Cumhuriyetçileri kabul etmesi gerektiğini söyledi. 43 Trump’ı açıkça eleştiren Cumhuriyetçilerle aynı şeyi söylüyor. Ve yeni bir Reuters / Ipsos anketi şunu buldu: 61 Cumhuriyetçilerin yüzdesi, partinin hem Trump destekçilerini hem de Trump eleştirmenlerini kucaklaması halinde daha güçlü olacağını düşünüyordu.

Yine de bu duygu, Cheney veya Utah Senatör Mitt Romney gibi Trump’ı eleştiren GOP politikacılarına pek uygulanmadı. Trump’ı suçlamak için oy veren neredeyse her Cumhuriyetçi – Cheney dahil – parti tarafından uyarıldı ve en az bir birincil rakibini cezbetti.

Temsilci Liz Cheney bunu yapmazsa GOP’da bir evi yok, kim var?

Bu, kısmen, Trump’ın Cumhuriyetçi üssünde son derece popüler olmaya devam etmesinden kaynaklanıyor. Çarşamba programı: Politico / Morning Consult, 79 Cumhuriyetçi seçmenlerin yüzde Trump’ın olumlu görüşleri, Cumhuriyetçi yetişkinlerin yüzde 77 Ekonomist / YouGov aynı şey. Seçimlerin kendisinden çalındığına dair yanlış iddiaları da Cumhuriyetçi seçmenler arasında popüler. Son anketler 05 Cumhuriyetçiler hâlâ Başkan Biden’ın geçen Kasım ayında Trump’ı meşru bir şekilde yenmediğine inanıyor.

Cheney, Trump eleştirisini geri çevirmiş olsaydı liderlik konumunu korumuş olabilir. Ne de olsa Meclis Azınlık Lideri Kevin McCarthy, Şubat ayında onu devirme girişimi öncesinde onu destekledi ve bu oylama 2’ye 1 farkla başarısız oldu. Ancak Cheney’nin kovulması, Trump’a sadakatle karşılaştırıldığında partideki ideolojinin ne kadar önemsiz olduğunu da gösteriyor.

Cheney’nin Cuma günü gerçekleşmesi beklenen parti liderliğindeki eski yerini doldurmak için oylama yapın. Trump ve House Minority Whip Steve Scalise, New York Temsilcisi Elise Stefanik’in oylama sicili 98, Voteview’e göre, diğer Cumhuriyetçilerin% ‘si ve FiveThirtyEight’ın Trump Score’a göre, Trump ile toplantıdaki çoğundan daha az oy kullandı. Buna kıyasla, Cheney’nin oylama kaydı, liderlikte birinden bekleyebileceğiniz gibi, parti toplantısının ortasında şaplak atmakla ilgili ve Trump ile oy kullandı 93 zamanın yüzdesi. Ancak bu, Stefanik’in eski başkana olan kamuoyu sadakati kadar önemli değil. İlk suçlama duruşmasında onu yüksek sesle savundu ve 2020 seçimleriyle ilgili yanlış iddialarını yineledi. Bu, ideolojinin önemsiz olduğu anlamına gelmez. Teksaslı GOP Temsilcisi Chip Roy, Stefanik’i yeterince muhafazakar olmadığı için eleştirdi ve konferans başkanı olmak için ona karşı bir teklifte bulunmaya kararlı görünüyor.

Anti-Trump tavırları, Cumhuriyetçiler arasındaki diğer birçok siyasi düşünceyi geçersiz kılıyor gibi görünüyor. seçmenler de. Örneğin, Cheney’nin muhafazakarlığına ve GOP’a uzun süredir devam eden bağlılığına rağmen, Economist / YouGov anketi yalnızca şunu buldu 18 Cumhuriyetçilerin yüzdesi ona karşı olumlu bir görüşe sahipti 56 olumsuz görüşe sahip olanların yüzdesi . Politico / Morning Consult, yalnızca 14 Cumhuriyetçi seçmenlerin yüzde 43 onun olumsuz görünümü – ayrıca, 50 GOP seçmenlerinin yüzdesi onun devrilmesini desteklerken, sadece 18 yüzde onu liderlikte tutmak istedi.

Cheney’nin Cumhuriyetçi çevrelerdeki konumu eskiden sağlam bir şekilde kök salmıştı – bir zamanlar Meclis’in gelecekteki potansiyel bir sözcüsü olarak görülüyordu – ancak düşüşü, Trump’a sadakatin bugünün Cumhuriyetçi Partisinin belirleyici özelliği olduğunun en son kanıtı. Cheney ona muhalefetinden dolayı kendini siyasi vahşi doğada bulabilir.

Diğer anket ısırıkları

  • Berkeley Kaliforniya Üniversitesi Hükümet Araştırmaları Enstitüsü’nden yeni bir anket, Demokratik Vali Gavin Newsom’un geri çağrılması için destekten daha fazla muhalefet buldu. Geri çağırma kampanyasında gerekenden çok daha fazla dilekçe imzası olduğu için referandum yine de gerçekleşebilir, ancak yalnızca 36 Kaliforniya’daki kayıtlı seçmenlerin yüzdesi Newsom’u hatırlamayı desteklediklerini söyledi; 49 yüzdesi harekete karşı çıktı. Cumhuriyetçilerin sponsorluğundaki bazı anketler başarılı bir geri çağırmanın daha makul olduğunu öne sürse de, bu, son zamanlarda yapılan partizan olmayan anketlerin bulgularıyla büyük ölçüde uyumludur.
  • AP / NORC’un son anketi, aşılara olan güvenin arttığını, ancak aşılama oranlarında partizan bölünmelerin devam ettiğini gösteriyor. Ankette 53 Amerikalıların yüzdesi aşıların hızlı ve güvenli dağıtımına son derece veya çok güvenirken 46 yüzdesi, aşıların adil bir şekilde dağıtıldığına duyduğu güveni ifade etti. Bu, AP / NORC’nin Şubat anketinde 30 yüzde, adil, hızlı ve güvenli dağıtım konusunda yüksek düzeyde güven ifade etti. Yeni anket ayrıca şunu da buldu: Şubat ayı yüzdesi. Bununla birlikte, Demokratların yüzde 79 aşıyı yaptırdıklarını söylerken , yalnızca 56 Cumhuriyetçilerin yüzdesi aynısını söyledi. Ve çok daha fazla Cumhuriyetçi (32 Yüzde) Demokratların (yüzde 8) muhtemelen aşıyı hiç yaptırmayacaklarını veya kesinlikle olmayacağını söyledi.

  • Gazze’de İsrail ordusu ile Hamas arasındaki çatışma, Demokrat Parti içinde İsrail’in sadık savunucuları ile hükümetine daha fazla eleştirel olanlar arasında bir sürtüşmeyi açığa çıkardı. . Gallup, Şubat ayında ilk kez, Demokratların çoğunluğunun İsraillilere Filistin-İsrail ihtilafını çözmek için tavizler vermeleri için daha fazla baskı yapılmasını tercih ettiğini fark etti. Ancak Pew’in yeni bir raporuna göre, İsrail’e yönelik artan eleştiri, siyasi tercihlerinde ezici bir çoğunlukla Demokratik olan bazı Amerikan Yahudilerinin siyasi desteğini kaybetme riskini alabilir. Genel olarak, 71 Demokratlar olarak tanımlanan veya bunlara meyilli olan yüzde içinde 2020, 23 yüzde kim Cumhuriyetçiler olarak tanımlanmış veya ona doğru eğilmiş – Pew’in 2013 bulgularından çoğunlukla değişmemiş rakamlar. Ancak sadece Yahudi Demokratları arasında, 2020 raporu da 52 yüzde çok veya bir şekilde “İsrail’e bağlı” hissettiğini söyledi ve 48 yüzde ABD’nin İsrail’e verdiği desteğin doğru olduğunu düşünüyordu; Yüzde

    ABD’nin İsrail’i yeterince desteklemediğini söylerken 28 yüzde dedi ABD çok destekleyiciydi.

  • Maaş Çeki Koruma Programı’nın genel fonları 2020 koronavirüs teşvik paketi 4 Mayıs’ta bitti, ancak seçmenler Morning Consult’a birçok kişiye federal yardımı desteklediklerini söyledi ekonominin sektörleri. Küçük işletmeler için net destek (destek eksi muhalefet) vardı (+ 73), restoranlar (+ 62) , yerel yönetimler (+ 45) ve perakendeciler (+ 44) ve daha az ölçüde otel şirketleri (+ 23), sinema salonları ( + 16), havayolları (+ 14) ve otomobil üreticileri (+4). Bu sektörlerdeki yardım desteği, PPP’nin ilk uygulandığı Mart ayında 2020, genel olarak Morning Consult anketine göre düşüktü. ancak çoğu için destek genel olarak yüksek kaldı. Ayrıca yeni ankete göre, 55 seçmenlerin yüzdesi ekonominin hala kötü durumda olduğuna ve Kongre’den daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğuna inanıyor 31 daha fazla yardıma gerek olmadığını söyleyenlerin yüzdesi.
  • Ipsos’tan yeni bir ankette Amerikalıların yüzde diyetlerinin bir parçası olarak eti içeriyordu ve 59 yüzde, özellikle kırmızı et yemenin Amerikan yaşam tarzının bir parçası olduğunu kabul etti. Anket, sağdaki Cumhuriyetçi politikacılar ve ünlülerin yanlış bir şekilde Biden yönetiminin Amerikalıların kırmızı et alımını sınırlamaya çalıştığını iddia etmesiyle geldi. Ankette Amerikalıların yüzde ABD’de etin yasaklanması yönünde bir hareket olduğunu kabul ederken 33 yüzde aynı fikirde değil. Sadece Cumhuriyetçiler böyle bir hareketin var olduğu konusunda hemfikir olmamaktan daha muhtemeldi (44 kabul edilen yüzde, 21 yüzde aynı fikirde değil), bağımsızlar ise daha eşit bir şekilde bölündü (28 yüzde olarak kabul edildi, 33 katılmayanların yüzdesi). Ancak demokratlar bu fikri ezici bir çoğunlukla reddettiler (55 katılmayanların yüzdesi, 13 yüzde olarak kabul edildi).

Biden onayı

cumhuriyetçi seçmenler trump eleştirmenlerine aldırmadıklarını söylüyor, ama liz cheney'nin devri aksi halde

FiveThirtyEight’ın başkanlık onay izleyicisine göre,

Perşembe günü Doğu 17: 00’den itibaren.

“data-footnote-id =” 1 “href =” http: // beşinci sekiz. com / # fn-1 “> 1 52. Amerikalıların yüzde 9’u Biden’ın başkan olarak yaptığı işi onaylarken 40. Yüzde 8 onaylamıyor (+ net onay puanı) . 2 puan). Geçen hafta bu saatlerde, 53. Yüzde 4 onaylandı ve 40. Yüzde 0 onaylanmadı (+

.3 puan). Bir ay önce Biden, 53. Yüzde 6 ve 36. +

net onay derecelendirmesi için yüzde 5 . 0 puan.

‘Bunu satın almıyorum’ sosyal medya yasağı Trump’ın canını yakıyor 2024 özlemler: Nate Silver

Partizanlık salgınımızı nasıl açıklar? davranış | FiveThirtyEight Politics Podcast

Başa dön tuşu